Gastronomija

Pārtika ir centrālais elements gobelēns Carioca kultūras, spēlē svarīgu lomu ģimenes dzīvē un sociālo mijiedarbību, un apliecina to vēsturisko attīstību pilsētā.


Gastronomijas dārgakmeņiem pie bāriem, restorāniem un vakariņas tabulas veido bagātīgu, eksperimentālo un kulturāli sveikt sabiedrību. I LOVE RIO atklāj dažas no finest virtuvi pasniegti restorānos visā pilsētā, no pārtikušo neighborhoods līdz favelas. Vēsture un attīstība fundamentālām Carioca ēdieni ir palielinājies intervālu un uzrāda līdzās priviliģētu iekšējās zinātības un padomus.


Rio de Janeiro fotogrāfijas

Izcelsme, Tradīcijas, un Gastronomiskā Kultūra


Rio de Janeiro metropoles izvēlne ir lielā mērā produkts svarīgo lomu, ka pilsēta spēlēja vēsturē Brazīlijā, piesaistot un apvienojot kultūru no visas valsts, un no pārējās pasaules.

Rio de Janeiro ir oficiālais galvaspilsēta impērijas un republikas gadsimtiem, un tas ir bijis de-facto ekonomiskais un kultūras galvaspilsēta Brazīlijas lielāko daļu savas pastāvēšanas. Tā, piemēram, pilsēta uzņēma politiķi, diplomāti un autoratlīdzību katru celt pa dažādām gaumēm un gastronomijas vēlmēm, kas ietekmē vietējo virtuvi.

Tāpat rezultāts tirdzniecības Rio ir atzinīgi pastāvīgu ieplūšanu tirgotājiem, imigrantiem, politiķu un Voyagers no visā pasaulē - Šodien, gastronomija Rio ir rezultāts to attiecīgās iemaksas.

Kopā ar šiem ietekmēm, mūsdienu Carioca virtuve ietver arī vietējo garšvielas un receptes, sajauc ar abām seno Āfrikas preparātu un tradicionālo portugāļu kulinārijas tradīcijām. Rezultāts ir parastās receptes meliorācija un izveidot plašu jaunu un unikālu ēdienu, ar spēcīgu Eiropas ietekmi.

Vietējā ietekme palīdzēja daudz augļu, sēklas un rieksti, piemēram, Indijas, maniokas, taro, tamarinda, ķiršu, palmu, jaboticaba, Jambo, un Sapodilla. Afrikāņi bija atbildīgs par vārīšanas koloniālā Brazīlijā, un viņi ieviesa pupiņas, tipiskākās nacionālos ēdienus, Kajenna, olīveļļa, palmu, kaltētas garneles, jamsu, okra, un dažādi augi, ko izmanto aromatizētāju - daži no šiem sākotnējiem Āfrikas receptes svarīgiem vietējiem atceres dienas, piemēram, Zumbi dos Palmares dienas laikā vēl sagatavoti.

Carioca gastronomija parādā Portugālei lielāko daļu no saviem galvenajiem Eiropas receptēm gaļas un jūras velšu ēdienus, salātus, zupas, deserti, un sauso saldumi - Portugāles stipri veicināja patēriņu kviešu un rīsu ar liellopu, jēra gaļa, cūkgaļa, zivis, zupas, augļi, un dārzeņi.


Laika gaitā pilsētas 450 gadu pastāvēšanas, Rio iedzīvotāji ir izstrādājuši brīnišķīgu kulinārijas uzliesmojumu, iekļaujot ietekmes, gaumi un tekstūras no Āfrikā un Eiropā, piemēram, feijoada, mencu un daudziem gardiem ēdieniem no Northeastearn Brazīlijas, pielāgojot tos Vietējā gatavošanas un sastāvdaļas, piemēram, manioka un kokosriekstu. Pēdējos gados, daudzveidīgi starptautisku kulinārijas kultūrām ir iesakņojusies, piemēram, japāņu suši, meksikāņu empanadas un Francijas rievotās.


No burvīgs un jautrs bāriem sauc par "botecos" pārdošanas komforts pārtikas augstas klases eksperimentālā virtuve, tradicionālo Brazīlijas plāksnēm uz eksotiskām starptautisko virtuvi, ir restorāni visā pilsētā, lai atbilstu katra noskaņojumam un aukslējas.

Globalizācija, un nesenā Brazīlijas ekonomikas uzplaukums ir vēl bagātināts ārvalstu kulinārijas ietekmē, un vienlaikus saglabājot savu oriģinalitāti, Carioca gastronomija tagad ir ievērojami paplašināta, lai iekļautu dažas ļoti sarežģītas receptes. Šodienas gastronomija ir sasniedzis tādu nozīmi Riodežaneiro rezultātā izveidot dažādas ikgadējo kulinārijas festivālos un konkursos, piemēram, Rio festivāla Gastronómico, ar Degusta Rio, un hostings no pasaules "Pasta kongresā.

Tagad Brazīlijas virtuve ir viena no bagātākajām pasaulē, un, lai gan tipisks reģionālie ēdieni var ievērojami atšķirties visā Brazīlijas teritorijā, Rio de Janeiro feijoada izceļas, kopā ar "Leão Veloso" garneļu zupa.


Feijoada, Brazīlijas nacionālais ēdiens sasniedzis statusu tipiskākās nacionālo ēdienu, un tas ir visplašāk pazīstams ārpus Brazīlijas un simbols Brazīlijas virtuvi.


Ir četri galvenie veidi restorānu Riodežaneiro - rodizios, churrascarias, kilogramiem, un "a-la-carte". Ņemot vērā to, kāda veida pārtiku, katrs no restorāna tips piedāvā unikālu pieņemt un pieredzi, kā ēdieni tiek pasniegti, un patika.

Rodizios ir ļoti populāras iestādes, kur fiksēta cena ir uzlādēts un neierobežots kursi tiek pasniegti galda bez papildu maksas - dzērieni, kafija, un deserti parasti jāmaksā atsevišķi. Rodizios ir patiesi mīlēja Riodežaneiro, un pat regulāri restorāni var konvertēt uz rodizios par nedēļas nogalē: patiesībā, vairākas labi izveidotas augstas klases restorānos tagad piedāvā rodizios pusdienas laikos.

Tipiski Rodizio piedāvājumi ietver picas, uzkodas, makaroni, un gaļu. In tūristu rajonos, piemēram, Ipanema un Copacabana rodizios suši tagad arvien vairāk pieejami. Rodizios var svārstīties no ļoti pieņemamām un vienkāršām pusdienām līdz ļoti dārgi un greznu restorānu.

Churrascarias ir veids Rodizio, bet tie specializējas apkalpo gaļu un sakarā ar to ārkārtīgi popularitāti parasti klasificē ir klases savas - šajos restorānos viesmīļi nepārtraukti nāk pie galdiem un šķēle dažāda veida gaļas tieši klientu plates . Sarkans un zaļš papīrs signāls tiek dota klientiem, lai signalizētu par oficianti, lai paturēt vai apstāties nāk.

Churrascarias piedāvā arī bufetes galds, kur klienti var pašapkalpošanās dažādas papildu sānu ēdienus, piemēram, dārzeņiem, pastas, risoto, maizes, siera, gaļas, zupas, un garšvielām. High-end churrascarias ietver arī zivis un suši uz bufetes galda - par vegāniem, ir iespējams papildināt savu gaļas mīlošs draugiem un baudīt pilnīgu gaļas bez maltīti tikai ar sānu ēdienus. High-end churrascarias kalpo īpašas gaļas, piemēram, trušu un strausu bez papildu maksas, bet šie ēdieni nedrīkst būt ēdienkartē un ir jābūt īpaši lūdza - dzērieni, kafija, un deserti nekad iekļauts noteiktajā cenā un ir parasti dārga, salīdzinot ar cenu kursu.

Kilogrami ir restorāni, kur klienti kalpo sevi pie galvenā galda, un tad sver savus plāksnes un būs jāmaksā attiecīgi pēc svara. Kilogrami bieži piedāvā "fixo" likmi, kas ļauj neierobežoti porcijas par fiksētu cenu - parasti šis līmenis nav skaidri redzams vai reklamē un Jāprasa par. Lielākā daļa kilogrami ir pamata Churrascaria, kā arī, kas piedāvā jauku dažādas gaļas. Šie samazinājumi ir parasti atrodas atsevišķi no galvenajiem pārtikas galdiem, un gaļa ir sagriež un gatavi pasūtīt.

High-end kilogrami piedāvā arī suši kā daļa no bufete - turklāt, viņi var piedāvāt sashimi ar lasi vai tunzivis, bet tie ir īpaši lūdza, un tiek vērtētas atsevišķā traukā, un ir jāmaksā pēc augstākas likmes.

A-la-carte ir tipiski restorāni, kur ēdieni tiek pasūtītas no fiksētā izvēlnes - pastāv liela dažādi restorāni a-la-carte Riodežaneiro, apkalpo ēdienus, sākot no tipisks Brazīlijas uz mūsdienu Āzijas, Fusion, etniskās un Vegan.


Par kulturāli daudzveidīgās un izdomas "a-la-carte" restorāni, kas līnija ielām pilsētā ir vēl viens lielisks piemērs vietējās jaunrades. Japāņu pārtika ieradās ar lielo pieplūdumu Japānas imigrantu, kas ir agrīnā 20.gadsimta, un viņa kopš kļuvusi par modernu variantu starp Cariocas.


Franču virtuve, visās tās formās un daudz no tās sarežģītības, arī ir paustās ar rokām plaši atvērtas ar cilvēkiem Riodežaneiro. Kreps restorāni ir daudz, un delikateses Parisian virtuvi var atrast ēdnīcās Leblon un Copacabana.

Daudzi restorāni piedāvā ēdienus un garšas no visas Brazīlijas, kā arī plašākā Dienvidamerikā, kas kalpo par Inku izcelsmes apburošs Peru pārtiku. Rio de Janeiro ir pieņēmusi citus kulinārijas tendences gadu gaitā, ar plašu stilīgu un izgudrojuma veģetāro un vegāns restorāniem.


Pilnībā atzinību Cariocas "lielu afinitāti un mīlestību pārtikas un mūziku, bāri un restorāni Rio parasti savijas divas, nodrošinot klientus ar dzīviem mūzikas performances, jo viņi ēd. Daudzi no bāriem un klubiem, ka līnija ielās apkaimju piemēram Lapa piedāvājumu mesmerizing samba rāda ar tradicionālajām izvēlnēm līdzās.


Rio de Janeiro, bagāts kulinārijas pasaules kultūrām ir kausēta kopā ar rotaļīgu vērpjot, radot unikāli daudzveidīgu un iztēles Carioca izvēlni.

Sauc "Feijoada," Brazīlijas nacionālo ēdienu ir melns pupu sautējums, kas satur līdz trīspadsmit šķirņu cūkgaļas un desu samazinājumiem, kā arī izvēles dārzeņiem. Daudzi vēsturnieki uzskata, ka tas izriet no patērēto Dienvideiropas brīdī Portugāles kolonizāciju sautējumi. Pupiņas un gaļa, sautēta stundām, ir bagāti, krēmveida un unikāls un restorāni visā pilsētas konkurē ražot ļoti labākos īpatni šīs Brazīlijas delikatesi.

Slavenais Brazīlijas bārbekjū, ko sauc par "Churrasco" dzimis Brazīlijas valsts Rio Grande do Sul, kad vadošo liellopi lauksaimnieks nolēmis grila gaļu uz koka iesmiem virs ugunsgrēka, garšvielām tikai rupjo sāli. Kaut bārbekjū bieži izvietoti mājās, grilētiem gaļas restorāni ir patiesi nopelnījis Rio savu slavu. Ar "Rodizio" (rotācijas) sistēma, ko aizdod Churrascarias savu unikālo raksturu un apelācijas - nepārtraukta plūsma sulīgs gaļas gabali tiek vērsta uz klientu galdiem un šķēlēs pirms to acīm, pievienots plašs sānu ēdieni, salāti, konditorejas izstrādājumi, un suši.

Portugāļi pirmo reizi ieviesa cāļiem Brazīlijā, kas ir agrīnā 20.gadsimta un agrā putnkopība valstī bija pazīstams kā "frango caipira", kas nozīmē "lauku stila vistas". Šodien, Brazīlija ir viena no lielākajām exporteres vistas gaļas pasaulē. Visā Rio, var atrast pierādījumus, ka Cariocas ir labi piedzīvojis vistas pavāri un patērētāji, un ir pilnveidotas mākslu pildījumiem, kā arī prasmīgi grilētu samazināšanu. Ejot garām bāri un veikali, iedzīvotāji un viesi tiek regulāri sagaida bagāto un tantalizing smarža iesma ceptu veselu vistu.


Rio de Janeiro ir sena zvejas vēsturi, un vienā reizē notika titulu augstākajā zvejas ienesīgumu visās valstīs. "Bacalhau" vai Menca, ir ļoti populāra zivs Brazīlijā, un vārds tagad attiecas uz smalki honed nacionālo ēdienu, lieliski patika Ziemassvētkos. Bacalhau tika iepazīstināti ar Brazīliju Portugāles tiesa 19. gadsimta sākumā.


Iespaidīgs skaits jūras velšu ēdienu nāk no Brazīlijas ziemeļaustrumu. "Moqueca de Peixe," zivs sautējums, kas nākusi no vietējo cilšu Bahia, tradicionāli vārīti māla podiņā, ar kokosriekstu pienu, palmu eļļas un izvēles daļu zivju. "Acarajé" ir lieliski unikāla African-Brazīlijas ēdiens izgatavoti no tradicionālās melnās-eyed pupiņas, sīpolus, sāli un palmu eļļas, vispirms reģistrēta Bahia 1916. Sastāvdaļas ir velmēto bumbu, nedaudz līdzīgs Falafel, kuru pēc tam sagriež uz pusēm un pasniedz ar pildījumu balanda, tvaicēti garneļu, pipariem un salātiem.

Cariocas dievinu savu smalkmaizītes, saldumi un uzkodas, kurus var atrast gandrīz katrā bāru, restorānu un mājas pilsētā. Tos ēd pie galdiem tikai par visiem, sākot no maziem veikaliem augšpusē favelas, lai sarežģītu šampanietis vakariņām greznu rajona Leblon. Viens no visvairāk mīļots Brazīlijas sāļie cepumi ir "coxinha", asaru-drop formas, vistas piepildīta, mīksts miltu konditorejas izstrādājumi, pārklāti ar maizes drupatas, esot cēlies no Sanpaulu uz 19.gadsimta beigās. Blakus ar coxinha, vienmēr var atrast plašu sortimentu "Pasteis", vai smalkmaizītes. Tie ir piepildīti ar gan tradicionālo un mūsdienu pildījumu, tostarp visbiežāk siers, šķiņķis, malto gaļu un garneles.

"Brigadeiro" ir arhetipisks Brazīlijas salds - dekadents viesis visos partijas un tautas ārstēt ar Cariocas 'skapji. Tas ir mīksts un iecietīga trifeļu veidojas kondensētā piena, šokolādes un sviestu, pārklāts ar sprinkles. Nosaukums ir "brigādes", kā veltījums brigādes Eduardo Gomes, kurš ilga Republikas prezidenta 1946. saldas un pikantas uzkodas ir daudzējādā ziņā pamatproduktu Brazīlijas diētu, un kaut kas Cariocas jūt lielu lepnumu par.


Ikviens apmeklējot Riodeženeiro sagaidīs ar tantalizing "caipirinha" - svinēja Brazīlijas kokteili izgatavoti no citrona, sasmalcinātu ledu, cukuru un "Cachaca," a cukurniedru gars. Ir arī gardas deformē par klasisko, izmantojot degvīnu, nevis Cachaca un pasifloru augļi, kivi vai mango, nevis citronu.


Brazīlijas augļu piedāvājums ir daži no saldāko un visvairāk sulīgs visā pasaulē. Sauc par "sucos", ir milzīgs dažādas svaigi veikti augļu sulu piedāvājums Rio: no tradicionālās apelsīnu un ābolu, lai vairāk tropu iespējām gvajaves, papaiju, mango un džekfrūti. Augļu sulas ir ļoti populārs sastāvdaļa Carioca uzturu un dzīvesveidu. Kokosriekstu ūdens ir mīļš Rio iedzīvotāju, un to var iegādāties no jebkuras piekrastes kiosks vai ielas pārdevējs.

"Acai" ir svinēja tropu "super-pārtika", kas var tikt patērēts vairākos dažādos veidos, tostarp sulas, kokteiļus un augļu saldējumi - bieži pārkaisa ar saldu un kraukšķīgu Granola, banānu, zemeņu un medus.

Nav svarīgi, pārtikas produkts vai gadījums, alus ir bijis pagrieziena dzēriens Riodežaneiro uz ilgu laiku, kur pirmie ieraksti tās patēriņa dienas atpakaļ 17. gadsimtā. Mūsdienās vispār lieliem sociāliem notikumiem, ielas puses un buzzing laukumiem, ielu pārdevēji pārdod kannas un pudeles, no lieliem, pārnēsājamo ledus kastes un vietējie iedzīvotāji stāv. Tradicionāli, tikpat svarīga kā marka alus, tā ir tā temperaure: vēsāks, jo labāk!